Firma Nijman/Zeetank UK inwestuje w nową flotę

  • Home
  • Firma Nijman/Zeetank UK inwestuje w nową flotę

News item

Firma Nijman/Zeetank UK inwestuje w nową flotę

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Nijman/Zeetank UK przeszła całkowite odświeżenie floty ciągników siodłowych, a także niektórych z najstarszych naczep plandekowych, które pamiętają rok 2000.

Po miesiącach badań rynkowych z udziałem większości wiodących producentów pojazdów ciężarowych firma Nijman/Zeetank UK podpisała umowę z Mercedes-Benz na dostawę 42 lekkich ciągników siodłowych 6×2 Mercedes-Benz 2445 o mocy 450 KM, które zostały dostarczone w okresie od kwietnia do listopada ubiegłego roku.

Dwa lata temu zamierzaliśmy zamówić kilka pojazdów na gaz, ale niepewność dostaw gazu wynikająca z kryzysu na Ukrainie – w połączeniu z niedostosowaniem pojazdów elektrycznych na trasach długodystansowych – a także niechęć rządu Wielkiej Brytanii do zezwolenia na większą masę całkowitą w przypadku „cięższych” technologii sprawiła, że silnik Diesla pozostał jedyną realną opcją – przynajmniej do czasu ustabilizowania się rynku. Tymczasem badamy możliwość krótkoterminowego wykorzystywania hydrorafinowanego oleju roślinnego (HVO) w naszych pojazdach.

Co ciekawe, Mercedes-Benz nie oferuje pojazdów ciężarowych na gaz LNG i CNG, a przyszłość upatruje w zasilaniu wodorem lub prądem, ale na kwestiach tych skupimy się przy następnym zamówieniu, kiedy – miejmy nadzieję – problemy z infrastrukturą i dostawami zostaną rozwiązane.

Osiem lat temu rozpoczęliśmy kampanię mającą na celu zmniejszenie masy pojazdów u naszego głównego klienta. Okazało się, że masa zawsze stanowi problem, lecz z uwagi na aktualne wymagania kierowców musimy dbać o ich jak największy komfort. Udoskonaliliśmy specyfikację kabiny bez zwiększenia masy oraz dodaliśmy wiele opracowywanych stopniowo zabezpieczeń w trosce o ogół społeczeństwa oraz o naszych kierowców i ładunki. Wprowadziliśmy monitoring CCTV w naczepach, jak również wokół pojazdu.

Nowe naczepy plandekowe.
Większość dostaw firma Nijman/Zeetank UK realizuje za pomocą Innenladerów, ale niewielka – choć bardzo ważna część naszej działalności – polega na dostawach szkła na płaskich naczepach.

W 1998 roku mocno zaangażowaliśmy się w rozwijanie bezpieczeństwa dostaw, eliminując płaskie naczepy z linami i przykryciem, i zastępując je naczepami plandekowymi. Naczepy te dobrze nam służyły przez ponad 20 lat, ale teraz wprowadziliśmy pięć zupełnie nowych, nowoczesnych naczep, co zbiegło się z nowym projektem Pilkington RP5, w którym szkło walcowane jest wytwarzane jako produkt uboczny produkcji szkła metodą float.

Chociaż z zewnątrz mogą wydawać się podobne, nowe naczepy mają wiele nowych funkcji, a co najważniejsze – system stałego monitorowania ciśnienia w oponach, dzięki czemu nawet mała utrata ciśnienia jest automatycznie korygowana za pomocą pokładowej sprężarki.

Naczepy są wyposażone w hamulce tarczowe, lekkie osie i felgi aluminiowe, dzięki czemu nie tylko spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale także bardzo dobrze się prezentują.

Jedną z głównych funkcji bezpieczeństwa jest możliwość obsługi plandeki z poziomu gruntu dzięki zmodyfikowanemu systemowi mocowań. Opracowaliśmy także system mocowania typu „pchnij i przekręć” z szyną Halfen, dzięki czemu możemy zabezpieczyć inne towary bez stwarzania ryzyka potknięcia.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne ze strony wszystkich naszych klientów.